Košík 0 Kč

 

Rady a tipy

Skvělé, chovatelé. Jste na správném místě. Kurníkář vám totiž nabídne nespočetné množství rad, tipů a informací týkající se chovu slepic ale i jiné drůbeže, ktreé byste jen horko těžko jinde hledali. Vše, co se na našem blogu postupně dozvíte jeho přečtením nebudou jen pouhé žvásty a plky, které nic neznamenají. Všechy příspěvky zde vznikají na základě dlouholetých zkušeností v chovu ale i samotné péči o drůbež. V tomto oboru se my od Kurníkáře cítíme jako doma, takže naše rady mají vám chovatelům pomáhat a dobře se rozhodovat při pořizování kurníků, husníků ale i dalšího potřebného vybavení pro chov drůbeže. 

Automatické otevírání/zavírání kurníku: proč ho mít?


Automatické otevírání/zavírání kurníku: proč ho mít? Automatická dvířka patří k nejužitečnější věci, jakou si jako chovatel můžete do chovu vůbec pořídit. Pokud si myslíte opak, pak automatická dvířka u svého kurníku ještě nemáte a je tedy nejvyšší čas na jejich pořízení. Víme totiž proč.

ČÍST CELÉ


(Ne)zateplený kurník: dilema chovatelů i laiků


(Ne)zateplený kurník: dilema chovatelů i laiků Otázka, kterou si denně položí polovina všech chovatelů drůbeže ale i ti, kteří s chovem slepic začínají a zatím žádné zkušenosti nemají. Jak to tedy s tím zateplením kurníku je? Je opravdu nutné mít kurník na dvoře zateplený?

ČÍST CELÉ


Skoncujte s bahnem ve výběhu levou zadní


Skoncujte s bahnem ve výběhu levou zadní Déšť je nutný, o tom žádná, ale co potom s takovým rozbahněným a blátivým výběhem pro slepice? Jestli váš už také nebaví zablácená vejce a špinavé slepičky, máme pro vás pár rad a tipů, jak s takovýmto výběhem skoncovat.

ČÍST CELÉ


Jak na zimní přestrojení kurníku


Jak na zimní přestrojení kurníku Stačí se podívat do kalendáře a Vánoce a s nimi snad i nějaká ta zima se kvapem blíží, a tak spousta chovatelů by měla na zimu připravit i své slípky. Jak nachystat pro holky takové bydlení, které je před zimou ochrání a zajistí i v těch největších mrazech pocit blaha a bezpečí.

ČÍST CELÉ


Králíkárna: na co před koupí nezapomenout


Králíkárna: na co před koupí nezapomenout Králíci jsou velmi sociální a milující zvířata, a možná i to je jeden z důvodů, proč jste se rozhodli, že si jich pár na dvůr pořídíte. Víte, že jejich domovem je králíkárna, ale jak by měla vypadat?

ČÍST CELÉ


Než koupíte váš vysněný kurník…


Než koupíte váš vysněný kurník… Ne nadarmo se říká, dvakrát měř a jednou řež. V případě nákupu kurníku na váš dvůr nebo zahradu měřte raději i pětkrát, vyplatí se to. Proč?

ČÍST CELÉ


Ideální místo pro umístění voliéry


Ideální místo pro umístění voliéry Říkáte si, že voliéra pro vaše papouška bude prostě stát tam, kde je na ni místo? To ovšem může, ale je nutné zajistit, aby to místo bylo pro její umístění vhodné. S ledajakým se totiž voliéra a posléze její podnájemník neztotožní.

ČÍST CELÉ


Jak spařit drůbež a nepřijít k úrazu?


Jak spařit drůbež a nepřijít k úrazu? Horká voda dokáže lidské kůži někdy hodně ošklivě ublížit. Co při spařování drůbeže (ne)dělat, abyste nikdy nemuseli místo chystání pečínky startovat auto a jet do nemocnice?

ČÍST CELÉ


Než koupíte líheň je potřeba…


Než koupíte líheň je potřeba… Pořízení líhně není zrovna levná záležitost, a tak je dobré vědět pár důležitých věcí a faktů, než se k samotné koupi rozhodnete. Jakou líheň vybrat tak, aby vám v chovu sloužila víc jak rok?

ČÍST CELÉ


Velký výběh jako záruka šťastných slepic


Velký výběh jako záruka šťastných slepic Mít chov slepic s volným výběhem je v dnešní době stále složitější záležitost, a tedy i jakýsi luxus. Ale nebojte, i v oploceném výběhu mohou mít slepice šťastné a snášek kvalitní a zdravá vejce. Otázkou ovšem zůstává, jak velký výběh to musí být.

ČÍST CELÉ


Škubačka na drůbež: výborný pomocník na váš dvůr


Škubačka na drůbež: výborný pomocník na váš dvůr Jednou z největších výzev chovatele nebo farmáře je výběr správné škubačky pro zpracování vykrmené a posléze poražené drůbeže. Je opravdu škubačka taková zázrak, jak se o ní všude píše?

ČÍST CELÉ


Králíkárna: bezpečné místo pro vaše králíky


Králíkárna: bezpečné místo pro vaše králíky Králíkárna není jen obyčejný kotec, je to místo, kde se vaším králíkům musí líbit. Jedině tak totiž může váš chov vzkvétat a mít přírůstky.

ČÍST CELÉ


Proč je lepší kurník koupit než postavit?


Proč je lepší kurník koupit než postavit? Konečně jste na internetu našli dlouho hledanou stránku s nabídkou kurníků a ejhle. Napadla váš při tom hledání také možnost, že si kurníku raději postavíte. Jenže. Je to opravdu tak dobrý nápad, jak se napoprvé zdál?

ČÍST CELÉ