Ideální výběh pro drůbež

Blogujeme Přidáno 25.08.2020

Většinu času tráví slepice ve výběhu. Jsou šťastné, že se mohou proběhnout. Proto je důležité, aby vždy měly dostatek prostoru. Čím více prostoru, tím více jsou slepičky šťastné. Pokud jim dopřejete svobodu ve výběhu, na oplátku se můžete těšit na kvalitní vajíčka. Takže. Pokud máte prostor a možnosti nechat Vašim slepičkám udělat výběh, určitě se do toho pusťte.

Na co nezapomenout

Uvádí se, že rozloha na jednu slepici by měla být 10 m2. Menší určitě ne, ale čím víc prostoru slepičkám dopřejete, tím víc se můžete těšit na kvalitní snášku vajec. Vždy je to něco za něco. Dejte si pozor na to, aby slepičky vždy měly bezproblémový přístup do kurníku, kde mají jídlo a pití. Na co dále nesmíte zapomenout?

  • Plot – i slepice umí létat. Proto je důležité, aby plot měl alespoň 1,5 metru. V případě, že bude natažené pletivo i na místě střechy, je to ještě lepší. Žádný dravec totiž nemá šanci zaútočit na Vaše slepičky.
  • Popeliště – je to taková popelová koupel, kterou mají slepičky moc rády. Napomáhá totiž drůbeži udržovat peří v čistotě a v dobrém stavu. Také potom mají kvalitnější peří i jeho strukturu a zároveň se slepičky popelením zbavují vnějších parazitů.
  • Místo na hrabání – slepice potřebuje hrabat každý den. Proto je nutné, aby slepičky měly místo, kde jim hrabání bude umožněno.

Výběhem uděláte slepičku šťastnou

Milovnice keřů

Pokud byste se rozhodli, dát stromy a keře do výběhu, nikdo se na Vás zlobit nebude. Naopak. Ze všeho nejvíc mají slepičky rády možnost neustálého klování a zobání čehokoliv. Proto je skvělý nápad dát do výběhu třeba šípek, nebo nějaký malý stromek. Pozor ale, aby to nebylo něco jedovatého.

Výhody výběhu

Pokud máte možnost a prostor udělat slepičkám výběh, neváhejte. Nejen že si u Vašich slepiček pořádně šplhnete, ale má to výhody i pro vás. Jaké?

  • Slepičky Vám posbírají brouky a červy
  • Ušetříte peníze za krmivo
  • Slepičky Vaší zahrádce, kde bude výběh, zajistí účinné hnojivo
  • Díky zelené píci budou i vajíčka chutnat lépe
  • Mají neustálý zdroj bílkovin

Toto téma by Vás mohlo ještě zajímat:

Copyright © 2020 Kurnikar.cz